http://www.russianpodcast.eu/
Bu sitede rusça öğrenmek için dijital ortamda dinlenilebilecek sesli dökümanlar bulunmaktadır. Sorular, aile, insanlarla tanışma, yemek yapma, alışveriş yapma vb. gibi bir çok konu sitede mevcuttur. Sitenin güzel yanı bu podcastleri bilgisayara indirip rusça pratik yapabilirsiniz.

http://www.lingq.com
Muhteşem bir site. Sitede 20 farklı dilde metinler var ve bunları mp3 olarak dinleyip, indirebiliyorsunuz. Siteye üyelik ücretsiz. Sitede dilin seviyesi, konuyu, kelime sayıları seçtikten sonra dinlemeye başlayabilirsiniz. Gerçekten rusçayı hakkıyla öğrenmek isteyen herkese tavsiye edilir.

http://shuk-ru.blogspot.com/
Rusça hakkında bir çok şeyi bulabileceğiniz bir site. Şükrü Bey ve Bahar Hanım'ın özverili çalışmaları sayesinde ziyaretçilere çok mükemmel bir kaynak sunmaktadır.

http://www.digitaldialects.com/Russian.htm
Site içerisinde 60 tane dili öğrenmek için kelimeler, sesli dosyalar telaffuzlar bulunmaktadır. Yabancı dilleri yeni öğrenmeye başlayanlar için çok yardımcı olacak bir site. Rusça kısmına sayılar, renkler, hayvanlar vb. gibi bir çok alt başlık mevcuttur.
Ayrıca http://www.digitaldialects.com/Russian/Alphabet.htm linkinden rusça harfleri görebilir ve söylenişlerini dinliyebilirsiniz.

http://www.postcrossing.com/
Küçüklüğümden beri yabancı insanları ve onların kültürlerini tanımayı çok sevdim. Sizlerde hiç tanımadığınız yabancı kişileri tanımak ve o kişilerden kartpostal almak istiyorsanız bu site muhteşem. Hem farklı kişilerle tanışıyorsunuz hem de habersiz yollanan kartpostallar bizlere büyük sürpriz yapıyor.

http://www.turkrus.com
Ekonomiden politikaya, kültür yaşamından Moskova kulislerine kadar hayatın her alanına pencere açan site, "Rusya ve Türkiye" birlikte düşünüldüğünde akla gelebilecek her konuda bilgi talebine cevap vermektedir.

http://www.moskovalife.com
Türklerin kurmuş olduğu site bizlere Rusya hakkında güncel haberler sunmaktadır.

http://turkish.ruvr.ru/
Rusya hakkındaki bir çok konuda haberlere ve bilgelere ulaşabileceğiniz bir site. Rusya'nın sesi radyosu sizlerle

http://www.rushaber.com/
Rusya hakkındaki haberleri sunmakta olan yararlı bir site.

0 yorum:

Yorum Gönder